Galebanima 15 medalja

Poslednjeg takmičarskog dana na turniru 18. Galeb Belgrade Trophy – Serbia Open 2019, koji se održao 26. I 27. oktobra u hali Aleksandar Nikolić, prema programu bile su seniorske kategorije. Tokom dva dana turnira, učestvovalo je oko 800 boraca iz 43 zemlje među kojima je bilo brojnih olimpijskih, svetskih, evropskih, azijskih osvajača medalja.

Zlatnu medalju za Srbiju osvojila je Nadica Božanić (TK Imperium, -62kg), srebrnu Irina Zrnić (TK Elit, -46kg), dok su bronzane osvojili Teodora Jović (TK Galeb, -46kg), Damir Fejzić (TK Eurošped, -74kg), Dmitrij Nagaev (TK Galeb, -58kg), Iris Jović Vujaković (TK Galeb, -73kg), Aleksandra Radmilović (TK Galeb, -57kg), Mahdi Khodabakhshi (TK Galeb, -87kg), Nađa Savković (TK Galeb, -67kg), Ana Tepavac (TK Elit, +73kg), Jovana Mušicki (TK Zmaj, -53kg).

Ovo je bila sjajna prilika za domaću publiku da gleda fantastične borce koji koriste poslednju priliku da sakupe poene za olimpijsku listu, budući da trka traje do kraja godine kada se top 6 boraca na listi direktno plasira na Olimpijske igre 2020.

Dragan Jović, direktor turnira, prokomentarisao je kvalitet turnira.

– Izuzetno mi je zadovoljstvo što je ove godine bio veoma visok kvalitet boraca na Galebovom Trofeju. Neke od najjačih reprezentacija sveta su učestvovali na turniru, kao što su nacionalni timovi Irana, Tunisa i Meksika. Svi borci su došli sa ciljem da osvoje što više poena za olimpijsku listu, jer trka traje do kraja godine – istakao je Jović, direktor turnira. – Milica I Tijana imaju najveće šanse za odlazak u Tokio, obe su osvojile medalje na Gran priju u Sofiji prošle nedelje, a čeka nas I ekstra Evropsko prvenstvo u olimpijskim kategorijama G4 kategorije što je dodatna šansa za naše devojke da osiguraju poziciju u top 6 boraca na olimpijskoj listi.

DETALJNE REZULTATE MOŽETE POGLEDATI NA OVOM LINKU.
Prenos uživo je bio  OVDE.
Žreb za senior je na OVOM LINKU.

Seniori

 1. mesto:
Nadica Božanić (TK Imperium, -62kg)

 2. mesto:
Irina Zrnić (TK Elit, -46kg)

 3.  mesto:
Teodora Jović (TK Galeb, -46kg), Damir Fejzić (TK Eurošped, -74kg), Dmitrij Nagaev (TK Galeb, -58kg), Iris Jović Vujaković (TK Galeb, -73kg), Aleksandra Radmilović (TK Galeb, -57kg), Mahdi Khodabakhshi (TK Galeb, -87kg), Nađa Savković (TK Galeb, -67kg), Ana Tepavac (TK Elit, +73kg), Jovana Mušicki (TK Zmaj, -53kg)

 

Kadeti I Juniori

 1. mesto:
Lav Aleksa Dautović (TK Galeb, kadet -53kg), Andrea Bokan (TK Galeb, junior -49kg), Tamara Sevo (TK Lav, kadet -55kg), Lenka Milošević (TK Galeb, kadet -33kg), Vesna Ajduković (TK Banjica, kadet -59kg), Dimitrije Ajduković (TK Banjica, +65kg), Novak Stanić (TK Azija, junior -55kg),

2. mesto:
Petra Ćirović (TK Galeb, kadet -44kg), Nikolina Milić (TK Galeb, kadet -55kg), Ksenija Mitrović (TK Galeb, kadet -33kg), Gordana Topić (TK Zmaj, kadet -59kg)

3. mesto:
Ognjen Radaković (TK Azija, kadet -57kg), Lazar Iličin (TK Taurunum, junior -45kg), Mateja Miletić (TK Omega, kadet -61kg), Petra Tasić (TK Asteriks, kadet -37kg), Uroš Velićković (TK Imperium, junior +78kg), Nina Stojanović (TK Imperium, kadet -44kg), Lana Komnenović (TK Elit, junior -46kg), Maša Bjelica (TK Vojvodina, junior -46kg), Lara Bokun (TK Koloseum, junior +68kg), Marko Lazić (TK Letnjikovac, junior +78kg), Petar Nedeljković (TK Azija, kadet -41kg), Teodora Štetić (TK Galeb, junior +68kg), Iva Kukić (TK Elit, kadet -33kg), Anja Gvozdić (TK Galeb, kadet -41kg), Mateja Ivanović (TK Viner Civi, junior -59kg), Matilda Milosavljević (TK Galeb, junior – 68kg), Anastasija Mitrović (TK Šabac, kadet +59kg), Anđela Sare (TK Banjica, kadet -47kg),