U srpskom finalu, Bokanova porazena za dlaku

Andrea Bokan (-41kg) osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu za kadete koje se održalo prethodnog vikenda u Mađarskoj. Posle četiri pobede, Andrea je za dlaku pri rezultatu 7:6 izgubila od drugarice iz reprezentacije Jovane Vasiljević! Stefan Stojanović (-49kg) je na zalost izgubio na startu, ali je pokazao odličan stav i dokazao da od njega možđemo mnogo očekivati na daljim turnirima. Ninoslav Babić, trener, istakao je kako je ponosan na ostvaren rezultat i izuzetan rezultat Andree Bokan!

Poslednjeg dana takmičenja bronzane medalje su osvojili Magdalena Josifovski (do 55 kilograma), Sandra Stamevski (do 59 kg) i Nikola Ostojić (65 kg).

Posle uspeha Jovane Vasiljević (do 41 kg), srebrne Andree Bokan (do 41 kg) i bronzanog Nikole Lukića (do 45 kg) koji su medalje osvojili drugog dana, tri nova odličja su potvrda fenomenalnog razvoja boraca kadetske reprezentacije.